Dostępność
2024-07-10

PFRON: Wniosek i skarga na brak dostępności w Polskim Języku Migowym (PJM)

zdjęcie poglądowe.

Osoby, które mają problem z dostępnością architektoniczną lub informacyjno-komunikacyjną mogą złożyć wniosek o zapewnienie dostępności w PJM.

We wniosku należy podać:

  • imię i nazwisko oraz adres do kontaktu,
  • jaka bariera utrudnia lub uniemożliwia korzystanie z usług podmiotu,
  • jak można się z Tobą skontaktować, na przykład email lub numer telefonu,
  • jeśli masz konkretne rozwiązanie problemu - wskaż je.

Wniosek należy złóżyć do podmiotu, od którego oczekuje się dostępności.

Podmiot ma 14 dni żeby zapewnić dostępność. Jeśli tego nie zrobi lub nie przedłuży terminu, można złożyć skargę. Ma się na to 30 dni od dnia, kiedy upłynął termin na zapewnienie dostępności.

Można również złożyć skargę w PJM, trzeba tylko podać dane kontaktowe i załączyć wniosek. Możena poprosić, by w sprawie skargi kontaktowano się z Tobą osobą składającą wniosek w PJM.

Trzeba pamiętać, aby podpisać skargę. Można to zrobić elektronicznie, np. profilem zaufanym.

Skargę należy złóż do PFRON poprzez ePUAP lub emailem na adres: dostepnosc@pfron.org.pl.

Korzystaj z prawa do dostępności! Nagranie sposobu składania wniosku i skargi.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Oznaczenie pokoju opiekuna z dzieckiem i konfortki
Szlakiem Poznańskich Komfortek
Dopracowane w najdrobniejszym szczególe niczym w luksusowym hotelu albo skromne, proste, lecz funkcjonalne. Miejsca, które zaskakują różnorodnością, ale realizują jeden cel: zapewniają – w razie potrzeby fizjologicznej, intymnej czy czynności medycznej – godność mieszkańcom miasta i gościom, niezależnie od poziomu sprawności ich ciał. Gdzie i jakie są poznańskie komfortki?
WIĘCEJ..
fot. Archiwum firmy EnSafe.One
Polska myśl technologiczna zmienia świat
Właściciele i pracownicy firmy EnSafe.One z Zabierzowa pod Krakowem wraz z zespołem złożonym ze specjalistów ds. dostępności, naukowców, architektów, strażaków i inżynierów, z których wielu to osoby z niepełnosprawnością, opracowują propozycję polskich standardów i prototyp modułowej komfortki, nazwanej Komfortką Plus.
WIĘCEJ..
Od zawsze było to miejsce zmiany
Historia komfortki w Wielkiej Brytanii jest długa, skomplikowana i wielowątkowa. Traktuje o połączonych siłach wobec słusznej sprawy. Mówi o pasji, ciężkiej pracy i determinacji. Trudno opowiedzieć ją bez szeregu nazwisk, nazw, organizacji i dat. Jeszcze trudniej ułożyć chronologicznie. Wiele działo się tu równolegle, niezależnie, czasem nawet bez wiedzy wszystkich zainteresowanych stron, a jednak zakończyło się sukcesem.
WIĘCEJ..
Nasi Partnerzy